Čtenářská dílna

Text dotazu

Dobrý den,

existují nějaké publikace, které se zabývají čtenářskou dílnou?
Děkuji.

Odpověď

Dobrý den, v elektronickém katalogu NK ČR jsme našli následující dvě příručky, které by vás mohly zajímat; (uvádíme s předmětovými hesly, která by vám mohla v dalším hledání pomoci):

     Hlavni zahlavi       Safrankova, Katerina, 1977-

     Nazev                Dilna cteni : principy a zkusenosti z programu RWCT / Katerina Safrankova, Milos Slapal a kolektiv autoru

     Nakladatel           Dobris : Kriticke mysleni, z.s., 2017

     Popis (rozsah)       91 stran : ilustrace, portrety, faksimile ; 30 cm

     ISBN                 978-80-11-00122-3 (v knize neuvedeno ; brozovano)

     Poznamka             Obsahuje bibliograficke odkazy

     Predmet. heslo       Ctenim a psanim ke kritickemu mysleni (program)

     Predmet. heslo       vzdelavaci programy

     Predmet. heslo       ctenarske kluby

     Predmet. heslo       cteni

     Predmet. heslo       detske ctenarstvi

     Predmet. heslo       ctenarska gramotnost

     Predmet. heslo       vychova ke ctenarstvi

     Forma, zanr          metodicke prirucky

     Skupina Konspektu    028 - Cteni. Cetba

     Hlavni zahlavi       Zalska, Katerina, 1962-

     Nazev                Dilna cteni se sadou otazek / Katerina Sladkova

     Nakladatel           Dobris : Safran, 2021

     Popis (rozsah)       110 stran : ilustrace (prevazne barevne) ; 28 cm

     ISBN                 978-80-907087-6-1 (brozovano)

     Poznamka             Obsahuje bibliografie

     Predmet. heslo       vychova ke ctenarstvi

     Predmet. heslo       detske ctenarstvi

     Predmet. heslo       ctenarska gramotnost

     Predmet. heslo       sebehodnoceni zaku

     Skupina Konspektu    028 - Cteni. Cetba

Dalším zdrojem informací by mohl být článek, viz níže. Záznam je z katalogu Knihovny knihovnické literatury https://www.nkp.cz/sluzby/jak-najit/knihovnicka-literatura. Dotaz svým obsahem do KKL spadá, doporučujeme obrátit se ještě tam, pokud byste potřeboval/a více zdrojů.

Hlavni zahlavi      Vojackova, Radka, 1973-

     Nazev               Dilna cteni v knihovne / Radka Vojackova

     Zdroj. dokument     Duha : informace o knihach a knihovnach z Moravy ; Roc. 35, c. 2 (2021), s. 10-11, ISSN 0862-1985 35:2

     Odkazy              http://duha.mzk.cz/clanky/dilna-cteni-v-knihovne  - Plny text

     Predmet. heslo      Mestska knihovna (Mikulov, Breclav, Cesko)

     Predmet. heslo      ctenarska gramotnost

     Predmet. heslo      knihy

     Predmet. heslo      detske ctenarstvi

     Predmet. heslo      detske hry