Čtenářka potřebuje zjistit název písně, ze které zná pouze úryvek.

Text dotazu

Dobrý den, potřebuji zjistit název a autora písně, ze které je tento úryvek:
...a my po ní plnou parou
opustíme zemi starou,
poletíme tam kam chceme,
nebojte se nespadneme,
a kdy jo, tak pojišťovna
nějakou tu škodu srovná,
a my zase poletéme
proč, proč, protože se nebojíme ...

Odpověď

Dobrý den,

jedná se o píseň z pera Suchého a Šlitra z roku 1962 s názvem "Píseň o raketě". Zpívá ji dětský sbor s hudebním doprovodem Ferdinanda Havlíka a jeho orchestrem.

Píseň je dostupná například na CD Semafor (soubor  11 CD ). Píseň o raketě naleznete na posledním z nich - viz:  https://www.supraphonline.cz/album/2585-semafor-komplet-1964-1971?trackId=41969