čtečka e-knih

Text dotazu

Dobrý den, rádi bychom vás požádali o pomoc. Naše
knihovna chce zakoupit pro čtenáře čtečku e-knih. Nemáme s tím vůbec žádné
zkušenosti, můžeme vás požádat o doporučení nějaké dobré čtečky? Děkujeme.

Odpověď

Dobrý den,

Národní knihovna ČR v současné době nenabízí svým čtenářům čtečky e-knih, proto se domníváme, že by Vám spíše mohly poradit knihovny, které již mají s touto službou aktivní zkušenost jak po stránce technické, tak formální (úprava knihovního řádu, ceníku atd.).

Přehled čteček najdete např. na http://www.digiknihy.cz/ , http://www.elektronicke-cteni.cz/o-cteckach/ nebo http://www.bookz.cz/wordpress/2010/09/26/prehled-dostupnych-ctecek/ . Přehled knihoven pak na http://www.amazon-kindle.cz/seznam-knihoven-kde-vam-zapujci-ctecku-elektronickych-knih/, dále půjčuje čtečky i Městská knihovna v Pr aze (http://www.mlp.cz/cz/novinky/47-pujcte-si-e-ctecku-v-knihovne/) nebo Městská knihovna v Jablonci (http://knihovna.mestojablonec.cz/cs/co-se-deje-v-knihovne/ctecka-elektronickych-knih-v-jablonecke-knihovne.html).

Zajímavý by pro Vás mohl být i článek

http://duha.mzk.cz/clanky/e-kniha-jeji-ctecka-moznost-vyuziti-pro-knihovny nebo další texty, které naleznete v bázi KKL (http://aleph.nkp.cz/cze/kkl , do vyhledávání můžete zadat čtečka OR čtečky).

Obor

Knihovnictví, informatika, všeobecné, referenční literatura

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

25.07.2011 11:44

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu