ČSN

Text dotazu

Dobrý den,
zajímalo by mě zda-li je u vás možné bezplatně nahlížet do ČSN ?
Pokud ano, za jakých podmínek?
Je tato služba zpoplatněná?

Odpověď

Dobrý den,

Národní knihovna normy ve svých fondech nemá, respektive ne systematicky a většinou také ne technické normy.

Normy shromažďuje Národní technická knihovna (donedávna Státní technická knihovna). Zda je zpřístupňuje zcela zdarma nevíme, v každém případě byste k nim měl přístup s platným čtenářským průkazem.

Více by vám řekli kolegové v NTK. Můžete se na ně obrátit prostřednictvím této služby, na adresu ptejteseknihovny@stk.cz. Stránky knihovny najdete zde: http://www.techlib.cz/cs/ .