Consensus Tigurinus

Text dotazu

Dobrý den,
mohu se zeptat, kde se v české odborné literatuře pojednává hlouběji o obsahu, či dějinném působení Consensu Tigurinu?

Odpověď

Dobrý den,

k Vámi hledanému tématu "Consensus Tigurinus" jsme ve fondu Národní knihovny našli řadu publikací. Jejich výběr přinášíme níže:

Jako slovníkové heslo či zmínku můžete "Consensus Tigurinus" nalézt též v následujících publikacích:

Další literatura o kalvinismu:

  • CHAUNU, Pierre a BEDOUELLE, Guy. Dobrodružství reformace: svět Jana Kalvína. 1. vyd. Brno: Centrum pro studium demokracie a kultury, 2001. 124 s. ISBN 80-85959-84-4.
  • KALVÍN, Jan. Malé pojednání o večeři Páně. 1. vyd. Praha: Kalich, 2008. 101 s. Výzva reformace. ISBN 978-80-7017-094-6.
  • WELLMAN, Sam. Jan Kalvín. Vyd. 1. Jindřichův Hradec: Stefanos, 2006. 159 s. ISBN 80-903102-9-X.

V případě, že byste rád našel podrobnější studii, pak bychom si dovolili Vám doporučit, abyste se se svým dotazem obrátil např. na Křesťanskou knihovnu Praha (http://www.christianlibrary.cz/Knihovni-fond/), ev. na Centrum biblických studií Akademie věd České republiky a Univerzity Karlovy v Praze (http://cbs.etf.cuni.cz/cz/homepage.html).