Codex Gigas

Text dotazu

Dobrý den, jsem učitelka literatury na gymnáziu v Broumově a ráda bych věděla, jakým způsobem budete organizovat výstavu \"slavného\" Codexu. Vzhledem k tomu, že tato kniha byla v Broumově uložena, chtěla bych se svými studenty výstavu určitě navštívit.Mohli byste mi zaslat podrobnější informace?

Odpověď

Dobrý den,

Ďáblova bible (Codex gigas) bude v Galerii Národní knihovny v Klementinu vystavena od 20.9.2007 do 6.1.2008. Výstavě budou věnovány obě barokní chodby a speciální trezorová místnost. Při této příležitosti vyjde i doprovodná publikace, která má mapovat obsah a historii vzácného rukopisu.
Více informací o Codexu gigas a výstavě naleznete na internetové stránce:
http://www.nkp.cz/files/codex_gigas.pdf
Informace o připravované publikaci:
http://www.nkp.cz/pages/page.php3?page=vyda_pripravovane.htm#codex
Pokud Vás zajímá podrobnější popis připravované výstavy, kontaktujte prosím Oddělení P.R. a marketingu nebo Oddělení výstav ( kontakty naleznete na internetové stránce:
http://www.nkp.cz/pages/page.php3?page=weba_odbor_uk.htm ). Pracovníci zmíněných oddělení výstavu připravují, mohou Vám tak podat přesnější informace.

Obor

Informace o knihovně

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

16.11.2007 09:58

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu