Co znamená výraz vejstavnická výstavnická (chalupa)

Text dotazu

Zdravím -
v opavském archivu jsou jsou gruntovní knihy pro "výstavnické chalupy" na panství zábřežském apod. Ale zatím jsem nikde nenašla definici nebo vysvětlení tohoto pojmu. Díky za odpověď

Odpověď

Dobrý den,

děkujeme za Váš dotaz.

Slovní spojení „výstavnická chalupa“ jsme vyhledávali v digitální knihovně Kramerius a na volném internetu. Bohužel jsme nenašli relevantní výsledky. Alternativy vysvětlení pojmu se nachází v diskusi přispěvatelů na Genealogickém fóru, kde byl před roky položen stejný dotaz. Diskuzi přispěvatelů si můžete prohlídnout zde, avšak neumíme zaručit správnost zde uvedených vysvětlení: http://genealogie.taby.cz/viewtopic.php?f=16&t=24765.

 

Můžeme Vám doporučit zkusit se s dotazem obrátit na Knihovnu Národního archivu ČR (https://www.nacr.cz/verejnost/knihovna/vitejte) nebo přímo na Zemský archiv v Opavě (https://www.archives.cz/web/za_opava/kontakty/), kde Vám zkušenější kolegové archiváři třeba budou schopni poskytnout relevantní odpověď. Anebo ještě můžete zkusit oslovit katedry archivnictví na českých vysokých školách – jejich přehled i kontakty naleznete zde: https://www.vysokeskoly.cz/katalog-vs/obory/Archivnictv%C3%AD.

Obor

Historie a pomocné historické vědy. Biografické studie

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

26.10.2022 17:22

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu