Co znamená název obce Sukolom?

Text dotazu

Prosím o vysvětlení, jak vznikl název obce Sukolom (Horní Sukolom a Dolní Sukolom - vesnice poblíž Uničova). Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

odpověď na váš dotaz jsem našla v knize: Hosák, Ladislav a Šrámek, Rudolf. Místní jména na Moravě a ve Slezsku. II, M-Ž (dodatky, doplňky, přehledy). 1. vyd. Praha: Academia, 1980. s. 521-522.

Přikládám sken obou stránek

Použité zdroje

Hosák, Ladislav a Šrámek, Rudolf. Místní jména na Moravě a ve Slezsku. II, M-Ž (dodatky, doplňky, přehledy). 1. vyd. Praha: Academia, 1980.

Přílohy