Co se stalo v Bobrové?

Text dotazu

Dobrý den já bych se chtěl zeptat, jak si vysvětlujete, vy to co se stalo nedávno ve vesnici Bobrová a jestli se to už někdy stalo a taky další
informace o tom. Děkuji

Odpověď

Přestože jste konkrétně neuvedl předmět svého dotazu, domníváme se, že máte zájem o poskytnutí informací ohledně nevysvětlitelných pohybů nábytku v rodinném domě ve vesnici Bobrová.
Touto záhadou se zabývaly mnohé organizace specializující se na paranormální jevy. Snažily se najít jejich příčinu a pokud nějakou uvedly, většinou se na ní neshodly. Přesto se však tento jev ve vesnici Bobrová spojuje převážně s tzv.poltergeistem. Poltergeist je v parapsychologii označován jako spontánní duševní síla.
Podobný případ byl v 80. letech pozorován v Prace u Brna či v Bohušovicích na Ostravsku, známější jsou však případy ze zahraničí.
Záleží na každém, jak si vysvětlí případ v Bobrové. My jsme nenašli žádné odkazy, které by jev rozumně vysvětlily. Uvádíme alespoň odkazy na stránky pojednávající převážně o paranormálních jevech.

Použité zdroje:
Informace o jevu v Bobrové poskytly Noviny Žďárska- http://www.novinyzdarska.cz/zpravodajstvi_zs/Nz20060325000004.html
Celou situcí se zabývala společnost Agartha- http://agartha.cz/html/paranormal/bobrova/index.php
Podrobnější vysvětlení poltergeistu naleznete na adresách -http://www.kpufo.cz/oblasti/duc/cl_duc.htm

http://www.kpufo.cz/oblasti/duc/cl_pri.htm

Doplnění odpovědi (27.7.2012):

Událostmi se nově zabývají články na internetové stránce: http://karelwagner.blog.idnes.cz/

Obor

Fyzika a příbuzné vědy

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

27.02.2008 13:59

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu