Co je to za typ klasifikace?

Text dotazu

Dobrý den, chtěla bych vědět jaká klasifikace řadí dokumenty dle pole E15=sociologie, B1=filozofie apod. Ukázka celé signatury: E15-864

Děkuji

Odpověď

Dobrý den,

děkujeme za Váš dotaz.

Jedná se o signatury, které jsou jedinečné pouze pro Ústřední knihovnu FSS MU a knihovna je přizpůsobila svým potřebám. Základ klasifikace (oborové skupiny) vychází z tradičního MDT třídění:

A1 - všeobecnosti, věda a vědomosti aj. (MDT - 0, 001..)
B1 - filozofie, logika, etika (MDT - 101, 16, 17)
B2 - psychologie (zahrnuje např. MDT 159.9 - psychologie, psychohygiena 159.913, vývojová psychologie 159.922 aj.)
E15 - sociální komunikace (MDT - 316.77)

Knihy ve skupině jsou pak řazeny vzestupně dle přidělených čísel,  např. E15-1074 a E15-1075

Jedná se tedy o jejich vlastní vytvořený druh signatur pro stavění fondu ve volném výběru.
Pokud byste měla ještě nějaké další dotazy, tak se můžete obrátit přímo na Ústřední knihovnu FSS MU.