Co je to šiml

Text dotazu

Co je to šiml? V české písničce Strýček Nimra
koupil šimla.... Je to označení barvy nebo druhu koně? Děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,
výraz jsme ověřili v
Slovník spisovného jazyka českého: díl VI: Š - U. Praha: 1989. s. 25

Citujeme:
šiml, -a, (1.č.mn. -ové) (z něm.) ob. bílý kůň; bělouš: drožkářský š.
(Neruda); strýček Nimra koupil šimla (píseň); expres. zdrobnělina šimlík, -a (6. mn. -cích), šimlíček , -čka (mn. 1. -čci i čkové, 6. -čcích); m.

podle tohoto slovníku se používá také slovo šimla, -y ž. ob. bílá kobylka, bělka

zkratky:
ob. - obecný; výraz tvar obecné češtiný
m. - mužský rod
ž. - ženský rod

Stejné vysvětlení slova šiml nabízí i Akademický slovník cizích slov. Praha:
Academia, 1995. 2 sv.
(samozřejmě bez informací ke skloňování, atd.)