Co je to ctnostný kapitalismus?

Text dotazu

Vážení,

chtěl bych se zeptat, co to je takzvaný „ctnostný kapitalismus“, jak se definuje a co ho charakterizuje? A případně co o něm ekonomové říkají a jestli má nějakou kritiku?

Tento termín mám od ekonoma Lukáše Kovandy, který ho zmínil v rozhovoru pro Prostor X z dubna 2020 (https://www.youtube.com/watch?v=l9bm8MorIgM&t=186s, video na YouTube z 10. 4. 2020, v čase 3:06), nicméně se mi nepodařilo vygooglit vůbec nic s výjimkou zmínky z rozhovoru s americkým ekonomem Yurim Maltsevem z 27. dubna 2012 (http://www.cicar.cz/[…]/rusky-sok-bez-terapie).

Je mi divné, že se o pojmu nikdo nezmiňuje, když Kovanda říká, že o něm existují přímo knihy. Napadá mě, jestli se nemohl Kovanda splést a ve skutečnosti se říká fenoménu nějak jinak, případně by mohlo jít třeba o špatný překlad z angličtiny. Nebo jde o teorii široké veřejnosti prakticky neznámou. Nevím.

Předem moc děkuji za zjištění.

Odpověď

Doporučujeme vyhledávat pod termínem virtuous capitalism. Například na Google schoolar je odkaz na knihu v PDF.

Použité zdroje

https://scholar.google.com/[…]rtuous+capitalism&btnG=

Přílohy

Obor

Ekonomické vědy, obchod

Okres

--

Knihovna

AMBIS vysoká škola, a.s.

Datum zadání dotazu

15.04.2021 03:54

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu