Co je genetika

Text dotazu

Dobrý den, zajímalo by mě, co je a čím se zabývá genetika? Děkuji.

Odpověď

Dobry den,

genetika - nauka o dedicnosti a promenlivosti organismu (g. mikroorganismu, g. cloveka, g. rostlin) geneticky - tykajici se geneze, puvodu, vzniku, dedicnosti n. genetiky: geneticka metoda (zkoumani jevu) zalozena na analyze jejich vyvoje geneticka informace - soubor zakladnich dedicnych prvku obsazeny v pohlavnich bunkach rodicu genetik - odbornik v genetice
Zdroj: Akademicky slovnik cizich slov. Praha: Academia, 1998.
Zadate-li do jakehokoli vyhledavace heslo genetika, naleznete velke mnozstvi odkazu, napr.
http://genetika.wz.cz/
O genetice vyslo i velke mnozstvi clanku, ucebnic a skript. Genetika je prostoupena vsemi vednimi obory, proto neuvadim urcite tituly. Nalezt je muzete snadno na www.nkp.cz, elektronicky katalog, predmet. heslo (klicove slovo) genetika.