články v českých časopisech, článková bibliografie

Text dotazu

Vážení přátelé, potřeboval bych informaci, jestli tištěný bibliografický katalog Články v českých časopisech měl nějakého předchůdce. Kdysi jsem dostal v informaci, že období přelomu 40. a 50. let je někde nějak v Klementinu zpracováno, ale nevím, jestli je to pravda a jak jsou tyto údaje dostupné. Děkuji za pomoc!

Odpověď

Dobrý den,

máte pravdu, období před vydáváním české článkové bibliografie - Články v českých časopisech (vycházející od r. 1953) je zpracováno v rámci Retrospektivní článkové bibliografie 1945-1952 v podobě kartotéky. Tato kartotéka je přístupná v rámci Referenčního centra, její zpřístupnění je možné na základě předchozí domluvy s pracovníky studovny. V Referenčním centru u služby je také k dispozici jmenný seznam jednotlivých krabic s kartotečními lístky, pomocí něhož si můžete vybrat téma, o které se zajímáte.
Více o studovně Referenčního centra (umístění, otevírací hodiny apod.) naleznete na stránce http://www.nkp.cz/pages/page.php3?page=sluz_refc.htm .

Obor

Informace o vydaných dokumentech

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

14.11.2007 08:38

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu