článková bibliografie

Text dotazu

Dobrý den, pro svou bakalářskou práci bych potřebovala zjistit, zda existuje nějaká knihovnická databáze, která vyhledá na základě jména autora článku jeho příspěvek v konkrétním časopise. Zajímá mě osobnost Popelky Biliánové (období přelomu 19. a 20. století). V Lexikonu české literatury jsem našla seznam periodik, do kterých přispívala, nyní ona periodika potřebuji prostudovat. Ovšem jedná se o mnoho ročníků různých periodik. Lze zjednodušit toto vyhledávání? Velmi děkuji za odpověď a za pomoc při psaní práce.

Odpověď

Dobrý den, pro dané období (P. Biliánová zemřela r. 1941) bohužel žádná vyčerpávající bibliografická databáze není.
Jediným pramenem je patrně bibliografie pracovávaná v Ústavu pro českou literaturu (http://www.ucl.cas.cz/sluzby.html#biblio). Ta má v současné době podobu lístkové kartotéky a jsou v ní zpracována periodika zhruba od konce 18. století. Zčásti je převedena do elektronické podoby (http://isis.ucl.cas.cz/?form=ret), ale P. Biliánová v této databázi není.
Údaje v Lexikonu české literatury vycházejí právě ze zmíněné bibliografii Ústavu pro českou literaturu. Takže v tomto případě nezbývá než navštívit ÚČL a projít lístkovou bibliografii.

Obor

Knihovnictví, informatika, všeobecné, referenční literatura

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

06.03.2008 11:51

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu