článek: Náhrobek Půty Švihovského a jeho symnolika v kontextu pozdně gotické náhroní plastiky

Text dotazu

Dobrý den, na tento rok připravujeme výstavu o Půtovy
Švihovském. Konkrétně sháníme článek: Náhrobek Půty Švihovského a jeho
symnolika v kontextu pozdně gotické náhroní plastiky, autor J. Chlíbec.
Článek byl zveřejněn v časopise Umění 31, 1983, s. 30 - 32.
Dozvěděla jsem se,že časopis již zmíněný vaše knihovna vlastní, ale
nepůjčuje. Chtěla jsem vás tedy poprosit, jestli by nebylo možne naskenovat
již zmíněný článek a poslat nám ho poštou?
Děkuji za vaši ochotu a pochopení a přeji pěkný zbytek týdne.

Odpověď

Dobrý den,

Vámi uvedené periodikum jsme si objednali ze skladiště (sg. 54 C 9624/1983, č. 1-3), článek je k dispozici v č. 1 na stranách 27-33 (včetně použité literatury).

Obecně platí, že knihovny nepůjčují mimo budovu svázané ročníky periodik, NK ČR v tomto není žádnou výjimkou, jsou poskytovány reprografické služby včetně služeb na objednávku a meziknihovních.

Vzhledem k tomu, že článek je pod ochranou autorského zákona (neuplynulo 50 let od vydání a rok narození autora je 1953 - viz záznam z báze autorit dále), nelze článek naskenovat a poslat v elektronické podobě, možná je jen kopie papírová pro osobní studijní a vědeckou potřebu. Elektronickou kopii můžeme poslat jedině na základě licence, kterou by Vaše instituce získala od držitelů autorských práv.

Informace o reprografických službách na objednávku naleznete na http://www.nkp.cz/pages/page.php3?page=sluz_repr.htm

Pokud by byla zhotovená kopie určená pro jiné účely než uvádí autorský zákon, musíte mít jednak podepsanou smlouvu s NK ČR - viz informace na uvedené stránce k reprografickým službám, a také vyřešena autorská práva.

Pokud máte zájem o kopii za podmínek uvedených na stránce k reprografickým službám na objednávku, prosím, zašlete závaznou objednávku na adresu reference@nkp.cz

Objednávka mimo citace musí obsahovat i souhlas s podmínkami NK ČR (cena, lhůta), způsob platby a způsob odběru (v případě zaslání poštou i poštovní adresu).

Kopie jsou účtovány dle ceníku NK ČR
http://www.nkp.cz/pages/page.php3?page=sluz_cenik.htm , k ceně za kopie se připočítává příplatek za přípravu předlohy (čl. 22 ceníku) a v případě odeslání poštou i balné a poštovné (čl. 19, resp. 25 ceníku).

Další možností je obrátit se na nejbližší  knihovnu a využít meziknihovních služeb. V tomto případě knihovna musí objednat standardními formuláři meziknihovních služeb (online, tištěné).