Citování tabulky, grafu

Text dotazu

Dobrý den, mám dotaz ohledně uvedení zdroje pod tabulkou či grafem, který jsem v bakalářské práci uvedla. Tabulka či graf byly zpracovány na základě dat z oficiálních webových stránek ruské statistické služby Rosstat či UNCTAD, jedná se tedy o vlastní zpracování převzatých dat. Chci se u vás dotázat, v jakém rozsahu má být pod příslušným objektem uveden zdroj? Zda stačí uvést pouze název organizace či celý bibliografický údaj. Děkuji za odpověď.

Odpověď

V případě, že ve Vaší bakalářské práci používáte vlastnoručně vytvořené tabulky a grafy na základě dat, která jste získala z různých organizací apod., tak se doporučuje pod každou tabulku či graf napsat:

Zdroj: citace/odkaz na použitý informační zdroj

 

Na konci Vaší bakalářské práce byste měla mít v soupisu literatury uvedeny jednotlivé bibliografické záznamy konkrétních statistických řad / tabulek apod., ze kterých jste čerpala. Obecně se tvoří bibliografický záznam o převzatých statistických údajích z online zdrojů např. následovně:

Tvůrce. Název statistické řady / tabulky [statistická data]. In: Název databáze / webového sídla s údaji [online]. Místo vydání: nakladatel, rok. Datum generování: XY čas: XY [cit. rok-měsíc-den]. Dostupné z: adresa webové stránky se statistickými daty

 

Samozřejmě, pokud nelze v informačním zdroji např. dohledat místo vydání apod., tak se údaj vynechá a pokračuje se dále v záznamu dostupnými informacemi.

Příklady citování statistických dat naleznete na: http://ciks.vse.cz/citace/priklady.aspx

Další materiály k problematice citování viz http://ciks.vse.cz/citace/

Obor

Knihovnictví, informatika, všeobecné, referenční literatura

Okres

--

Knihovna

Centrum informačních a knihovnických služeb Vysoké školy ekonomické v Praze

Datum zadání dotazu

13.05.2014 09:12

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu