Citoslovce - použití, definice

Text dotazu

Dostupná literatura zabývající se tématem citoslovcí.
Literatura zabývající se jejich překlady a případné cizojazyčné práce zabývající se tímto tématem.
Děkuji

Odpověď

Dobrý den,

vzhledem k tomu, že nepíšete, o jaký jazyk se Vám v souvislosti s citoslovci jedná, mohu vám pouze poslat seznam literatury, která je k zapůjčení ve fondu knihovny FF UK:

Žežulková, Jana 2016: Citoslovce ve španělštině a češtině s přihlédnutím ke katalánštině

Markéta Kraevská 2013: Citoslovce v česko-bulharském srovnání

Martina Soukupová 2011: Citoslovce inspirované zvuky s lidským původcem jako slovní druh ve finštině

Vedral, J. 2001: Citoslovce v angličtině

Kintnerová, J. 1960: Citoslovce v překladech ze slovenštiny do češtiny

Pakliže Vám jde o češtinu, doporučuji kontaktovat Ústav pro jazyk český AV ČR nebo hledat na jejich stránkách.

S pozdravem,

Kamila Remišová