Citát z rozhlasu

Text dotazu

Věděla byste, kdo je autorem nebo aspoň interpretem tohoto výroku: "Až na forbíně let se jednou budem klanět, ať je to s květinou a s pískotem to není!"? Slyšela jsem to jednou v noci, nejspíš v Mikrofóru, moc se mi ta myšlenka líbila, až tak, že jsem si ji do rána zapamatovala celou, ale bohužel nic dalšího.

Odpověď

Dobrý den, podařilo se nám zjistit, že jde o knihu básní Františka Novotného, Buďme, kterou vydal Radioservis v roce 2009. My ji v knihovně bohužel nemáme, takže Vám nemůžeme citovat přesné znění. 

V recenzi z deníku Právo, která vyšla 6.6.2009, se píše: 

„Až na forbíně let se jednou budem klanět/Ať je to s květinou a s pískotem to není/Ať režisér tam shůry nemá důvod nic hanět/Ať je to slušné dobré představení,“ napsal (autor František Novotný) Luďkovi Munzarovi a Janě Hlaváčové, s nimiž často vystupuje. Nebo to napsal sám sobě? 


Pramen:

NOVOTNÝ, František. Buďme. Radioservis, 2009. 186 stran.

Odkaz na knihu najdete také zde: http://knihy.abz.cz/prodej/blazeni

Obor

Jazyk, lingvistika a literatura

Okres

--

Knihovna

Knihovna Filozofické fakulty UK

Datum zadání dotazu

07.05.2014 09:26

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu