Citát z knihy - autor, název??

Text dotazu

Přeji dobrý den,
potřebovala bych zjistit název knihy a jejího autora podle jedné věty z textu, jež se v díle opakuje jistou dobu jako leitmotiv. Jedná se o českého spisovatele, téma díla... no prostě komunisti a jejich následky na lidech. Osobně mám podezření na Kunderu, konkrétně Žert, ale mé okolí mi ho odmítá potvrdit.
Dotyčná věta zní (nevím, zda úvod cituji zcela přesně): "Pamatuju si akorát, že měl manšestrové sako a kouřil Startky."
Předem moc děkuji, pokud se Vám podaří vyhnat mi brouka z hlavy :)

Odpověď

Dobrý den,

bohužel Vás asi zklamu - prohledala jsem celý Žert v pdf, ale tato ani podobná věta se v něm nevyskytují (dokonce se tam ani jednou nevyskytuje slovo Startky nebo manšestrové. Bohužel nemám jinou možnost, jak původ citátu ověřit, než je standardní hledání na internetu.

Snad budete mít štěstí a podaří se Vám tuto záhadu vyřešit.

Použité zdroje

http://files.sposs.webnode.cz/[…]/Kundera%20Milan%20-%20%C5%BDert.pdf