Citace výtvarného díla

Text dotazu

Dobrý den,
nevím, jak správně citovat výtvarné dílo - konkrétně malbu. Znám autora,
název, rok vzniku, lokaci originálu, materiál a techniku malby a mohu
odkázat na fotografickou reprodukci. Existuje doporučení, jak v tomto
případě postupovat?

Odpověď

Dobrý den,

bohužel s citováním výtvarného díla (originálu) nemáme zkušenosti, citační norma o něm rovněž nehovoří, ani jsme nenalezli žádný dokument, který by se touto problematikou zabýval. Dle našeho mínění by zmíněné údaje, autor, název, rok vzniku, materiál a technika provedení, mohly být pro citování díla dostačující. Doporučovali bychom Vám však konzultovat tento dotaz spíše s odbornými knihovnami, kde by Vám kolegové mohli podrobněji poradit. Jedná se např. o Knihovnu Národní galerie v Praze (http://www.ngprague.cz/cz/15/sekce/knihovna/), Knihovnu Moravské galerie v Brně (http://www.moravska-galerie.cz/cs/knihovna/) nebo Knihovnu Uměleckoprůmyslového musea v Praze (http://knihovna.upm.cz).

Pokud byste chtěla citovat fotografickou reprodukci díla, měla byste uvést citaci zdroje, resp. dokumentu, ve kterém se tato reprodukce nachází. Při citaci se držte obecných pravidel pro citování různých typů dokumentů, jako monografie, příspěvek ve sborníku, článek z časopisu, webové sídlo atd., podle toho, jakého druhu dokumentu je tato reprodukce součástí. Případné specifikace můžete uvést v poznámce.

Pravidla pro zpracování citací včetně příkladů můžete nalézt na následujících stránkách:

http://www.boldis.cz/citace/citace1.pdf - metodika a obecná pravidla http://www.boldis.cz/citace/citace2.pdf - příklady http://www1.cuni.cz/~brt/bibref/bibref.html
http://knihovna.vsb.cz/kurzy/citace/ele01.html
http://www.citace.com/ - obsahuje také generátor citací

Obor

vse

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

03.06.2010 11:15

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu