citace výročních statistických zpráv

Text dotazu

Dobrý den. Jak má podle normy ISO 690 prosím správně vypadat citace Ročního výkazu o vysokoškolské knihovně, týkajícího se Ústavu vědeckých informací 1. lékařské fajulty Univerzity Karlovy? Odpovídá tato citace: Česko. Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. Roční výkaz Ústavu vědeckých informací 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy. Praha : Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, 2006. 2 s.

Odpověď

Dobrý den,

přesně tento druh dokumentu norma ISO 690 neřeší, ve struktuře záznamu je nutné řídit se obecnými pricipy, pro jednotlivé údaje, které jsou v normě popsány. Norma je k dispozici v naší Studovně knihovnické literatury NK ČR.
Příklady pro citování různým druhů dokumentů naleznete též na adrese http://svi.ff.cuni.cz/biblcit.htm nebo http://www.evskp.cz/SD/4c.pdf K zápisu korporativních názvů: podívejte se prosím do struktury záznamu korporací autoritní databáze (AUT) http://sigma.nkp.cz/F/ . Pokud jde o roční výkaz vysokoškolské knihovny, Vámi použitá struktura korporace není obecně správná. Domnívám se dále, že vydavatel u tohoto druhu dokumentu by byl Ústavu vědeckých informací a nikoli MŠMT.

Obor

Knihovnictví, informatika, všeobecné, referenční literatura

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

28.11.2007 11:38

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu