Citace převzaté fotografie uměleckého díla z internetu (dle normy ISO 690)

Text dotazu

Dobrý den, ráda bych se zeptala, jak by vypadala konkrétní citace fotografie uměleckého díla (dle normy ISO 690), kterou jsem stáhla z internetu. Nejsem si jistá, zda uvést jako první údaj autora původního díla, které bylo vyfotografováno...a zda uvést do hranatých závorek [foto] či techniku, kterou byl malován ten obraz jako takový. Fotografie, kterou chci použít, je dostupná zde: https://www.metmuseum.org/art/collection/search/436105
Děkuji mnohokrát za váš čas.

Odpověď

Dobrý den,

podle normy ISO 690 má záznam fotografie strukturu citování grafických děl. Jsou-li fotografie převzaty z webu, je nutné záznam doplnit o údaje požadované u elektronických zdrojů (datum citování a dostupnost).

např.: BOHDAL, Jiří. Vydra říční [foto]. ZOO Plzeň 2010. In: Naturfoto [online]. [Cit. 24.4.2019]. Dostupné z: http://www.naturfoto.cz/vydra-ricni-fotografie-15297.

Zdroj: https://sites.google.com/site/novaiso690/specificke-zdroje/graficka-dila

Ve Vašem případě to tedy znamená, že je správné do hranatých závorek uvést informaci o typu nosiče ev. techniku zhotovení díla a také je v pořádku uvedení autora původního uměleckého díla.  

Podobně také zde:

https://uvis.mendelu.cz/casto-kladene-dotazy

Obor

Knihovnictví, informatika, všeobecné, referenční literatura

Okres

Plzeň-město

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

17.03.2021 00:19

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu