citace, ND, Numismatický dopis

Text dotazu

Našel jsem v literatuře níže uvedený odkaz a nemohu se dopátrat o které periodikum či snad sborník jde. Měl bych o článek zájem, ale nevím co znamená ono "ND". Můžete mi prosím pomoci?

VOJTOVIČ B. (1992): Památka na slavnost u pramene Odry. /medaile s ouškem/. ND 56, str. 2 - 4

Odpověď

Dobrý den,

v Biografickém slovníku Slezska a severní Moravy je numismatik a sběratel Bohumír Vojtovič ( 1916 v Zábřehu - 1999 v Opavě) zastoupen poměrně podrobným heslem, kde je uvedeno:
"... začal o 4 roky později (t.j. 1975) vydávat každoročně Numismatický dopis (do 1997, kdy vyšlo poslední číslo), v němž také často publikoval".
V našich fondech ovšem není (neuvádí ho ani databáze SKCP=souborný katalog ČR-seriály), a proto Vám doporučuji hledat v Opavě ve Slezském zemském muzeu:
Ústřední knihovna SZM
Nádražní okruh 31
746 48 Opava
tel: 553 625 576
fax: 553 622 999
e-mail: knihovna@szmo.cz

ev. tamtéž v opavské pobočce České numismatické společnosti.