citace metody hodnocení poskytované specifickou společností

Text dotazu

Dobrý den
ve své diplomové práce bych ráda použila k posouzení současného stavu procesů společnosti specifickou metodu-model, který vyvinula a používá britská společnost Experimentus. Je volně dostupná online. Mám jejich svolení ji v práci použít, protože ji pak následně rozpracuji podrobněji.Jak to ale prosím ocitovat?

jedná se o TMMi eSurvey - konkrétně ty otázky a následné zpracování
Odkaz zde http://experimentus.tmmi-ind-2019.sgizmo.com/s3/

Odpověď

Dobrý den,

pokud je toto testovací prostředí zdrojem pro Vaši práci, tak je samozřejmě důležité je také správně citovat.

Aby to bylo možné, je ale nejprve potřeba stanovit, jaký ve Vaší práci používáte citační styl a podle toho

pak formálně citaci doladit.

Obecně potřebujete kromě názvu a URL adresy zjistit tyto údaje:

-        kdo je autorem tohoto testu

-        kdy byl test vydán.

Pro citační styl ČSN ISO 690: 2022 budete potřebovat také údaje o vydavateli, typu zdroje a je-li k dispozici datum aktualizace.

V citačním stylu APA 7 ed. je pak doporučováno, aby se test citoval na základě manuálu k němu (existuje-li), a pak by měl také obsahovat údaj o vydavateli.

Používáte-li jeden z těchto stylů, pak na této webové stránce najdete příklady dalších typů dokumentů i vysvětlivky jednotlivých polí,

které by Vám mohly pomoci: https://knihovna.vse.cz/citace/priklady/.

Pokud používáte nějaký jiný citační styl, pak je potřeba si zjistit jeho základy v tištěném nebo webovém manuálu, případně použít

citační manažery (např. volně dostupné Zotero: https://www.zotero.org/).

S podobnými dotazy je nejjednodušší se obrátit přímo na i-servis@vse.cz.