Citace literatury

Text dotazu

Dobrý den, prosím o informaci, jak má pracovník citovat ve své bibliografii publikaci, kterou napsalo 30 autorů a on je jedním z nich. Na místě autora je kolektiv nebo editor, ale kam se má napsat tento jeden ze spoluautorů, pokud není třeba autorem jedné nebo několika samostatných kapitol?

Odpověď

Dobrý den,

podle normy ČSN ISO 690 je správná citace následující:
-pokud je na titulním listě uvedeno 3 a více autorů, do citace se zapíše pouze první z nich, následují tři tečky a latinské et al. nebo český ekvivalent aj.

Není-li autor v popisovaném dokumentu uveden (např.kolektivní dílo, kde není na titulním listu žádné jméno), údaje o autorech se v citaci neuvádí a na prvním místě je název díla.

Chce-li autor zmínit své jméno a má-li být citace správná, jméno by bylo třeba pravděpodobně uvést mimo citaci, ovšem nejednalo by se o standardní postup. Více informací o tomto postupu Vám mohou poskytnout pracovnící z oddělení Knihovny knihovnické literatury- http://knihovnam.nkp.cz/sekce.php3?page=02_Studijnia_informacni_oddeleni.htm


Použité prameny:
http://knihovna.vsb.cz/kurzy/citace/16.html
http://www.boldis.cz/citace/citace1.pdf

Obor

Knihovnictví, informatika, všeobecné, referenční literatura

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

14.12.2007 14:51

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu