Citace děl J.Charváta

Text dotazu

Dobrý den, ráda bych se zeptala, kteří autoři ve
svých dílech citovali Josefa Charváta (českého lékaře, 1897 - 1984). Předem
Vám moc děkuji za odpověď

Odpověď

Dobrý den,

 

bohužel nejsme schopni zjistit odpověď na Vaši otázku, protože v České republice neexistuje žádná databáze, v které by se dalo vyhledávat kdy a kde byl daný autor citovaný.

V naší službě Ptejte se knihovny jsme již na podobný dotaz nedávno odpovídali. Přeposíláme znění odpovědi:

 

"Dobrý den,

Bohužel v České republice neexistuje žádná databáze, ve které byste mohla vyhledávat kdy a kde byl daný autor citovaný.

Služba zjišťování a evidence citací je poskytována firmou Thomson Reuters (http://thomsonreuters.com/products_services/science/science_products/a-z/is

i_web_of_knowledge/) v rámci její databáze Web of knowledge - zde Cited Reference Search. Zde je možné vyhledávat podle citovaného autora, díla, apod. Jedná se ovšem pouze o díla, která jsou excerpována do databáze Web of Knowledge tzn. nezískáte zde úplný seznam citací děl daného autora. Databáze je v rámci předplatného nabízena ve většině vědeckých a velkých knihoven, v rámci NK ČR pro registrované uživatele na adrese http://www.nkp.cz/pages/page.php3?page=sluz_infozdr.php3#wos.

 

České knihovny ani neposkytují službu vyhledávání citací, neboť je takřka nemožné prohledat všechny publikace (knihy, časopisy, sborníky), ve kterých by mohl být autor potenciálně citovaný.

V tomto případě Vám tedy nemůžeme s Vaším dotazem a vyhledáváním bohužel více pomoci."

 

Omlouváme se a přejeme hezký den.

Obor

Knihovnictví, informatika, všeobecné, referenční literatura

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

07.03.2012 14:09

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu