Citace děl J.Charváta

Text dotazu

Dobrý den, ráda bych se zeptala, kteří autoři ve
svých dílech citovali Josefa Charváta (českého lékaře, 1897 - 1984). Předem
Vám moc děkuji za odpověď

Odpověď

Dobrý den,

bohužel nejsme schopni zjistit odpověď na Vaši otázku, protože v České republice neexistuje žádná databáze, v které by se dalo vyhledávat kdy a kde byl daný autor citovaný.

Můžeme Vám doporučit citační databázi Web of Science, kterou Národní knihovna ČR zpřístupňuje registrovaným čtenářům i s možností vzdáleného přístupu, přehled licencovaných databází naleznete zde: https://www.nkp.cz/katalogy-a-db/licencovane-db/prehled-lic-zdrojuDatabáze je v rámci předplatného nabízena ve většině vědeckých a velkých knihoven.

Užitečné pro Vás můžou být i informace z následujícího článku: https://wikisofia.cz/w/index.php?title=Cita%C4%8Dn%C3%AD_indik%C3%A1tory,_rejst%C5%99%C3%ADky,_datab%C3%A1ze:_srovn%C3%A1n%C3%AD_a_vyu%C5%BEit%C3%AD&oldid=55795

České knihovny ani neposkytují službu vyhledávání citací, neboť je takřka nemožné prohledat všechny publikace (knihy, časopisy, sborníky), ve kterých by mohl být autor potenciálně citovaný.

Omlouváme se a přejeme hezký den.

Obor

Knihovnictví, informatika, všeobecné, referenční literatura

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

07.03.2012 14:09

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu