citace Bible

Text dotazu

Jakým způsobem se cituje Bible?

Odpověď

Bible se cituje zavedenou zkratkou příslušné biblické knihy, kapitoly a verše (může být v závorce v textu samotném, nebo v poznámce). Více ke způsobu citování naleznete např. na stránkách Teologické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích - http://www2.tf.jcu.cz/~mackerle/metodickapomucka/enchiridion2.php#3.3.
Zkratky biblických knih používané v češtině, najdete ve vydání Bible, obvykle u obsahu. V dokumentu, např. v bibliografii, je třeba uvést, jaký překlad Bible citujete. Obvykle se cituje ekumenický překlad, který je považován za standardní. Je možné citovat i jiný překlad, např. když jde o citát v určitém kontextu, kde takový překlad lépe vyhovuje.
Pokud chcete Bibli uvést v seznamu literatury, citace by vypadala jako u každé normální knihy. Tedy např.:

Bible : Písmo svaté Starého a Nového zákona. Český ekumenický překlad. 3. přeprac. vyd. Praha : Česká biblická společnost, 1993. 1290 s.

Obor

Knihovnictví, informatika, všeobecné, referenční literatura

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

14.02.2008 14:01

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu