citace

Text dotazu

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak citovat knihu, u které je jako autor uvedena společnost (Committee on Educational Interventions for Children with Autism)? Mám tuto společnost uvést jako autora a nebo tam budou uvedeni editoři? Děkuji!

Odpověď

Dobrý den, pokud je původcem dokumentu korporace, uvádí se jako autor, tedy v údajích o primární odpovědnosti, pokud její jméno není totožné se jménem vydavatele.
Jedná-li se o stejnou organizaci (tj. autor i vydavatel), lze toto jméno uvést pouze v nakladatelských údajích. V případě, že by dokument neměl autora, ale pouze editora, sestavovatele apod., je možné jejich jména uvést v poli pro sekundární odpovědnost. 

Viz http://www.boldis.cz/citace/citace1.pdf - str. 8 a 10.

V případě, že byste potřebovala ohledně citací získat více informací nebo příkladů, citování dokumentů se v českém prostředí řídí dvěma základními
normami: ČSN ISO 690 Dokumentace. Bibliografické citace: Obsah, forma a struktura a ČSN ISO 690-2 Bibliografické citace. Část 2: Elektronické dokumenty nebo jejich části.
Několik užitečných stránek, které se citováním zabývají, včetně příkladů lze nalézt také na internetu:

http://www1.cuni.cz/~brt/bibref/bibref.html
http://knihovna.vsb.cz/kurzy/citace/index.html
http://www.boldis.cz/citace/citace1.pdf
http://www.boldis.cz/citace/citace2.pdf
http://www.citace.com/ (nabízí také generátor citací).

Obor

Knihovnictví, informatika, všeobecné, referenční literatura

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

16.12.2009 17:55

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu