Citace

Text dotazu

Dobrý den, prosím Vás, při psaní závěrečné práce mi při její kontrole vyšla podobnost s některými zdroji, které jsou označeny jako neveřejný zdroj. Chtěla bych se zeptat, jestli je povinnost v mé práci citovat i neveřejný zdroj.
Děkuji za odpověď

Odpověď

Vážená paní (...),

citovat byste měla veškeré zdroje včetně těch neveřejných, pokud se nejedná o všeobecně známé informace (například že Česká republika leží ve střední Evropě) nebo Vaše vlastní myšlenky (pokud jste však tyto myšlenky již někde uvedla, například ve své předchozí kvalifikační práci nebo v nějaké publikaci, tak tento zdroj rovněž citujte).

Pro přehled se můžete podívat například na stránku o citování na webu Vysoké školy ekonomické v Praze: https://knihovna.vse.cz/citace/zakladni-pravidla/co-citovat/

A samozřejmě doporučuji veškeré nejasnosti konzultovat i s vedoucím své práce.