císař Karel I.

Text dotazu

Dobrý den, mám vcelku delikátní dotaz, který se týká posl. císaře z Habsbursko-Lotrinské dynastie Karla I. Zajímalo by mě, zda-li existuje nějaký důkaz, že tento člověk, který byl po smrti blahoslaveným, měl někdy nemanželský poměr případně levobočka. Díky za brzkou odpověď.

Odpověď

Dobrý den, na podobnou informaci jsme nenarazili a z pramenů, které jsme mohli projít ovšem jen zběžně, se zdá, že tomu tak nebylo. Vyloučit to ovšem nemůžeme. Uvádíme některé prameny, v nich najdete víc i odkazy na další literaturu. Literatury o Habsburcích a ovšem i o císaři Karlovi existuje mnohem více. Něco uvádí E. Demmerleová, něco najdete také v našich katalozích: http://sigma.nkp.cz/F/ - báze NKC, SKC.

Císař Karel I. : blaze těm, kdo působí pokoj-- / Eva Demmerleová ; [z německého originálu ... přeložil Jiří Vodvárko]. -- Vyd. 1.. -- V Praze : Ikar, 2006.

Lásky trůnu habsburského / Sigrid-Maria Grössingová ; [z německého originálu ... přeložili Rudolf a Jitka Tomanovi]. -- Vyd. 2., V nakl. Beta-Dobrovský 1.. -- Praha : Beta, 2004.