císař Karel I.

Text dotazu

Dobrý den, mám vcelku delikátní dotaz, který se týká posl. císaře z Habsbursko-Lotrinské dynastie Karla I. Zajímalo by mě, zda-li existuje nějaký důkaz, že tento člověk, který byl po smrti blahoslaveným, měl někdy nemanželský poměr případně levobočka. Díky za brzkou odpověď.

Odpověď

Dobrý den, na podobnou informaci jsme nenarazili a z pramenů, které jsme mohli projít ovšem jen zběžně, se zdá, že tomu tak nebylo. Vyloučit to ovšem nemůžeme. Uvádíme některé prameny, v nich najdete víc i odkazy na další literaturu. Literatury o Habsburcích a ovšem i o císaři Karlovi existuje mnohem více. Něco uvádí E. Demmerleová, něco najdete také v našich katalozích: http://sigma.nkp.cz/F/ - báze NKC, SKC.

Císař Karel I. : blaze těm, kdo působí pokoj-- / Eva Demmerleová ; [z německého originálu ... přeložil Jiří Vodvárko]. -- Vyd. 1.. -- V Praze : Ikar, 2006.

Lásky trůnu habsburského / Sigrid-Maria Grössingová ; [z německého originálu ... přeložili Rudolf a Jitka Tomanovi]. -- Vyd. 2., V nakl. Beta-Dobrovský 1.. -- Praha : Beta, 2004.

Obor

Historie a pomocné historické vědy. Biografické studie

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

30.10.2009 11:18

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu