čínský bůh srandy

Text dotazu

Existuje něco jako čínský bůh srandy z pořekalda
:"Jestli něco, tak já jsem čínský bůh srandy."?

Odpověď

Dobry den,

domnivam se, ze cinsky buh srandy neexistuje.

Zrejme to porekadlo je zalozene na necem, co je velmi nepravdepodobne (a to je buh srandy vubec). Aby to bylo jeste mene uveritelne, tak je tam i privlastek cinsky, protoze vse cinske je tradicne daleke a nezname.

Je to ale jen moje "nepodlozena" domnenka, protoze odborne vysvetleni jsem nikde nenasla.

Vim, ze existuje jedna z mnoha podob Buddhy, kde je tento buh lezici, s neuveritelnym brichem a smeje se na "cele kolo". Neni to sice buh srandy, ale udajne tzv. Buddha "budoucnosti". Pokud ale jde vubec dat dohromady bozstvi a srandu, tak ona Buddhova podoba se tomu nejvic blizi.

Doporucuji, aby jste se zkusil obratit na pracovniky Ustavu pro jazyk cesky AV CR Jazykovou poradnu http://www.ujc.cas.cz/oddeleni/index.php?page=poradna  nebo napr. na Pedagogickou fakultu UK, katedru ceskeho jazyka a literatury http://whois.cuni.cz/cgi-bin/who/.cs?db=uk&back=http%3A%2F%2Fff%2Ecuni%2Ecz%2Fdept%2Ephp%3Fkatedry%3Dtrue%26target%3Dtrue&ask=!UK.2911  nebo na FF UK, Ustav ceskeho jazyka a teorie komunikace http://ucjtk.ff.cuni.cz/ .

Obor

Jazyk, lingvistika a literatura

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

14.04.2009 17:21

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu