Čínské dekorativní uzly

Text dotazu

Dobrý den, ráda bych věděla, jestli se nějaká literatura v češtině zabývala čínskými dekorativními uzly ve smyslu návodů ke zhotovení a jestli lze sehnat něco o historii a významu těchto uzlů.

Odpověď

Dobrý den, bohužel se nám nepodařilo zjistit žádnou knihu k tématu v češtině. V naší knihovně je pouze jedna čínská kniha. Jde o katalog výstavy a snad by vám alespoň ilustracemi k něčemu byl (záznam uvádíme níže).

Pokud jde o další informace, zkuste se obrátit na Česko-čínskou společnost, snad zde by věděli více po praktické i teoretické stránce.

báze NKC (http://sigma.nkp.cz/F):

Zhuangshi jie de chuangzuo : di ba jie dong Ya san guo jie yi lian zhan. -- Taibei : Guo li lishi bowuguan, 1999. -- 124 s. : il., většinou barev. ; 30 cm ISBN 957-02-4900-5 (váz.)
* vázání a uzlování
* ruční práce -- Asie východní
* dekorativní uzly
* katalogy výstav
Signatury: * D 026616