Činnosti spadající pod vymezení - profilace knihovního fondu

Text dotazu

Dobrý den, mohla bych se prosím zeptat jaké konkrétní činnosti spadají dle katalogu prací v knihovnách s lokální působností pod položku - profilace knihovního fondu?
Děkuji za odpověď nebo za případný kontakt na koho se obrátit.

Odpověď

Dobrý den,

konkrétní činnosti, které spadají pod katalogovou větu "Profilování fondů v knihovnách s lokální působností" nyní nikde uvedeny nejsou.

V současné chvíli pracuje Knihovnický institut se zástupci  vybraných knihoven různých typů a velikosti na návrhu novely Katalogu prací pro povolání knihovník a na zároveň se připravuje doporučení Ministerstva kultury pro personální práci v knihovnách. Jeho součástí bude i širší rejstřík knihovnických činností  pro jednotlivé typové pozice a třídy, a výklad, jak s Katalogem prací pracovat. Cílem je usnadnit vedoucím pracovníkům orientaci v Katalogu prací a pomoc při zařazování zaměstnanců do platových tříd včetně vzorových příkladů.