činitelé ovlivňující mezilidské vztahy

Text dotazu

Dobrý den,
potřebovala bych vědět, která sociologická / psychologická odborná literatura se zabývá specificky sociální percepcí, kauzální atribucí, typem chování.
Děkuji

Odpověď

Dobrý den,

k tématu sociální percepce a kauzální atribuce naleznete ve fondu NK ČR např. následující odborné publikace:


Sociální percepce:

 

kauzální atribuce:

 

V případě typů či stylů chování jsme nejčastěji narazili na  dokumenty spojující typ chování (A, B, C) se zdravotními riziky (https://www.ipvz.cz/seznam-souboru/865-koncepce-typu-chovani-a-typu-osobnosti-kebza.pdf).  Pokud jste měla na mysli jiný kontext, požádali bychom Vás o upřesnění.

 

E-knihy z databáze ProQuest Ebook Central (dříve ebrary) jsou přístupné pouze registrované uživatele NK ČR. Velmi často jsou však do určité míry dostupné i v rámci Google Books.

Pokud by pro Vás byly zajímavé i zahraniční článkové zdroje, můžete zkusit např. vyhledávání v EDS (http://eds.nkp.cz,  základní informace o EDS - http://www.nkp.cz/katalogy-a-db/licencovane-db/prehled-lic-zdroju/prehled-lic-zdroju/#ebsco) nebo JIB+  (http://plus.jib.cz, vyberte vyhledávání v Primo Central). EDS i JIB+ nabízí možnost prohledávat řadu zahraničních databází (zejména článkových). Část záznamů obsažených v EDS a JIB+ je možné zobrazit bez omezení, u některých je přístup možný pouze pro knihovny, respektive jejich uživatele, které si přístup k vybrané databázi předplácejí. V tomto případě budete mít přístup alespoň k základním informacím o nalezeném dokumentu. 

Obor

Sociologie

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

24.01.2018 17:51

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu