Čína, dějiny 20. století

Text dotazu

Dobry den, chtela jsem se informovat, zda byste mi mohli pomoci najit beletrii, ktera se tyka modernich dejin Ciny, tozn. 20.stoleti. K tematu me bakalarske prace se mi nabizi tyto etapy cinskych dejin -
protijaponska valka
velky skok 1958-1962
obcanska valka
Bohuzel nevim, jak se v elektronickem katalogu Vasi knihovny orientovat, jaka hesla zadat, aby mi pomohl vyhledat knihy zabyvajici se zminenymi etapami c. dejin.

Odpověď

Dobrý den,

posíláme vám v příloze několik titulů k dějinám Číny ve 20. století (kdyby se náhodou některý z nich opakoval, je to dáno nejednotným způsobem vyhledávání). Všechny tyto knihy najdete v bázi NKC, kde je uvedeno, kde jsou k dispozici exempláře. (NKC: http://sigma.nkp.cz/F/) Pokud jde o vyhledávání, zadáte-li v NKC klíčové slovo Čína, zobrazí se příliš mnoho záznamů; vhodnější je hledat přes rejstříky:
- zvolte v horní části rubriku rejstříky
- zvolte rejstřík Předmětová hesla
- do okna zadejte: čína
- pomocí listování zobrazíte příslušná hesla (Čína -- dějiny ...)
- kliknutím na zobrazené heslo zobrazíte knihy.

Odsud jsme čerpali vybrané záznamy, možná byste našla ještě další vhodné tituly. Výběr jsme omezili na knihy v češtině a angličtině.

Podobně lze hledat v bázi ANL (na téže adrese) texty článků.

Výběr je, domníváme se, poměně reprezentativní a v soupisu literatury v těchto knihách byste jistě našla další informace o pramenech.