Čína, dějiny 20. století

Text dotazu

Dobry den, chtela jsem se informovat, zda byste mi mohli pomoci najit beletrii, ktera se tyka modernich dejin Ciny, tozn. 20.stoleti. K tematu me bakalarske prace se mi nabizi tyto etapy cinskych dejin -
protijaponska valka
velky skok 1958-1962
obcanska valka
Bohuzel nevim, jak se v elektronickem katalogu Vasi knihovny orientovat, jaka hesla zadat, aby mi pomohl vyhledat knihy zabyvajici se zminenymi etapami c. dejin.

Odpověď

Dobrý den,

posíláme vám v příloze několik titulů k dějinám Číny ve 20. století (kdyby se náhodou některý z nich opakoval, je to dáno nejednotným způsobem vyhledávání). Všechny tyto knihy najdete v bázi NKC, kde je uvedeno, kde jsou k dispozici exempláře. (NKC: http://sigma.nkp.cz/F/) Pokud jde o vyhledávání, zadáte-li v NKC klíčové slovo Čína, zobrazí se příliš mnoho záznamů; vhodnější je hledat přes rejstříky:
- zvolte v horní části rubriku rejstříky
- zvolte rejstřík Předmětová hesla
- do okna zadejte: čína
- pomocí listování zobrazíte příslušná hesla (Čína -- dějiny ...)
- kliknutím na zobrazené heslo zobrazíte knihy.

Odsud jsme čerpali vybrané záznamy, možná byste našla ještě další vhodné tituly. Výběr jsme omezili na knihy v češtině a angličtině.

Podobně lze hledat v bázi ANL (na téže adrese) texty článků.

Výběr je, domníváme se, poměně reprezentativní a v soupisu literatury v těchto knihách byste jistě našla další informace o pramenech.

Obor

Historie a pomocné historické vědy. Biografické studie

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

16.11.2007 09:53

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu