čím zašila kočička pejskovi kalhoty?

Text dotazu

Dobrý den, v Povídání o pejskovi a kočičce jsem s dětmi jsme objevila dvě verze čím zašila kočička pejskovi kalhoty. V jedné verzi je makaron a ve druhé dešťovka. V knihovně máme obě verze. A tak jsme zvědaví co je správně. Pomůžete nám? Děkuji a přeji hezký den.

Odpověď

Dobrý den,

věc s děšťovkou a makaronem se má zřejmě takto:

v knize Povídání o pejskovi a kočičče napsal pan Josef Čapek ( v příběhu Jak si pejsek roztrhl kalhoty), že kočička zašila pejskovi kalhoty dešťovkou.

Až ve filmovém zpracování - rež. E. Hofman - je verze, kdy kočička zašívá makaronem.

Pokud máte doma v knižní podobě obě verze, je to možná způsobeno tím,  že v některých vydáních - konkr. Baset 2004 - Jak si pejsek roztrhl kaťata, O panence, která tence plakala - jsou texty a ilustrace zpracovány podle kresleného filmu E. H. na motivy J. Čapka.

Pokud byste chtěla do některých starších vydání Povídání o pejskovi a kočičce nahlédnout, doporučuji Národní pedagogickou knihovnu Komenského, jejíž součástí je Sukova studijní knihovna dětské literatury, odkud se knihy nepůjčují domů, takže se sbírkou je možno pracovat v relativní úplnosti na místě (http://www.npmk.cz/knihovna/sukova-studijni-knihovna-literatury-pro-mladez).

Obor

Jazyk, lingvistika a literatura

Okres

Praha

Knihovna

Městská knihovna v Praze

Datum zadání dotazu

15.02.2017 10:36

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu