cigaretový filtr

Text dotazu

Dobrý den, zajímalo by mě, proč v 90 procentech mají cigarety na celém světě oranžový filtr se žlutými skvrnami. má to být snad imitace nějaké původní hmoty co sloužila jako filtr?

Odpověď

Dobrý den,

filtr začal být přidáván do cigaret až od 50.let (http://www.reflex.cz/Clanek18357.html). Nejpodrobnejsi popis cigaretoveho filtru jsme nalezli na strance http://www.dokurte.cz/?stranka=Fakta_o_tabaku&typ=clanky&vypsat=1414: "Filtr je ze dvou částí. Vnitřek je z buněčné celulózy a měl by kuřáka chránit před náporem dehtu. V dražších cigaretách je z bavlny, levnější mají filtry, které jsou z náhrad. Aby byl filtr patřičně měkký a držel tvar válečku, je napuštěn změkčovadly - tzv. plastifikátory, ty se kromě jiného hojně užívají třeba ve stavebnictví.
Druhou částí je náústkový papírek.
Proč se při kouření nepřilepí na rty? Protože je napuštěn chemickou látkou, která tomu dokáže zabránit! Některý z výrobců si uvědomuje důležitost prvního kontaktu kuřáka s cigárkem a jako bonus přidá do papírku aroma. Třeba hřebíčkové. "

Další informace naleznete i na těchto stránkách:
-
http://www.philipmorrisinternational.com/CZ/pages/ces/smoking/Non_t_materials.asp
- http://cs.wikipedia.org/wiki/Cigareta (originalni text v anglictine -
http://en.wikipedia.org/wiki/Cigarette)
- http://www.longwood.edu/cleanva/cigbuttfilters.htm
- http://science.howstuffworks.com/question650.htm
-http://tc.bmjjournals.com/cgi/content/full/11/suppl_1/i51

Přesnou odpověď na Váš dotaz se nám bohužel nepodařilo nalézt. Doporučovali bychom Vám proto obrátit se přímo na výrobce cigaret (v ČR např. firma Philip Morris).

Obor

Historie a pomocné historické vědy. Biografické studie

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

14.02.2008 10:17

Anonym píše:
Sobota 31.12.2016 14:49
...proč v 90 procentech mají cigarety na celém světě oranžový filtr se žlutými skvrnami...

Jedná se o imitaci vzhledu korku, materiálu, který se dříve používal.
Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu