Chytřejší ustoupí

Text dotazu

Vyznam přislovi.a doplneni.chytrejsi ustoupi hloupy se....

Odpověď

Dobrý den,

Vámi hledané přísloví zní následovně:

"Chytřejší ustoupí, hloupý se pere." Dále je také evidováno přísloví: "Moudřejší ustoupí, hloupý se hádá." Jejich význam je stejný.

Pro význam lze srovnat s dalšími příslovími jako např.: Moudřejší ustoupí; Moudrý v hádce ustoupí.

Použitá literatura:.

BITTNEROVÁ, Dana a SCHINDLER, Franz. Česká přísloví: soudobý stav konce 20. století. Vyd. 1. Praha: Karolinum, 1997. 315 s. ISBN 80-7184-440-3.

http://jana-kadlecova-2011-12.xf.cz/2012/02/Citanka-pro-4-rocnik-prislovi-a-rceni.html