chybný ISBN

Text dotazu

Dobrý den,
potřebovala jsem vygenerovat citaci dokumentu dostupného zde:
http://www.vuppraha.rvp.cz/[…]delavani_soubor_studii1.pdf
a dle ISBN nebylo možno dohledat citaci jak v aplikaci citace.com, tak v souborném katalogu.
Můžete mi poradit, jaké je správné ISBN, případně vygenerovat správnou citaci dle ISO 690 ?
Děkuji

Odpověď

Dobrý den,

 

prověřili jsme různé katalogy (kromě Souborného katalogu ČR také online katalog Národní knihovny ČR - https://aleph.nkp.cz/cze/nkc, Centrální portál knihoven - https://www.knihovny.cz/, souborný katalog SKAT - http://www.skat.cz/ nebo katalog knihovny Národního ústavu pro vzdělávání - http://clavius.nuv.cz/katalog/), ale podle všeho to vypadá, že zmíněná publikace byla vydána pouze v elektronické podobě, nevyšla tedy tiskem. ISBN je tedy správné, nicméně e-knihy, pokud nejsou součástí například nějaké databáze, se v katalozích knihoven nemusejí vůbec objevit. Vydavatelům, na rozdíl od tištěných dokumentů, zatím žádná legislativa neukládá odevzdávat pověřeným knihovnám povinný výtisk z každé elektronicky vydané publikace, toto v současné době funguje pouze na základě dobrovolnosti (Projekt e-deposit: http://edpilot.nkp.cz/). Proto knihovny nemusejí mít vůbec povědomí o tom, které publikace elektronicky vyšly.

 

I v případě, že generátor na stránkách Citace.com uvedené ISBN nezná, je možné si citaci dokumentu snadno vygenerovat použitím formuláře pro elektronickou knihu (https://www.citacepro.com/dok/Y4ULJPEWeP6tOHos), kde zadáte všechny potřebné údaje a systém Vám citaci vytvoří. Údaj o datu citování v hranaté závorce, tzn. kdy jste z dokumentu čerpala, lze upravit dle potřeby ve formátu RRRR-MM-DD.

Obor

Informace o vydaných dokumentech

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

20.01.2020 08:00

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu