Chvála knihovníka

Text dotazu

Na slavnostním vyhlašování výsledků soutěže Knihovna roku 2007 v NK v Praze vystoupil p. Alois Švehlík, herec ND, s překrásnou ukázkou o chvále knihoven a knihovníků.Nestihla jsem zaznamenat z jakého díla, a který autor toto napsal.prosím, pokud je to možné, napovězte, popř. napište dílo a autora. Děkuji předem za své čtenáře.

Odpověď

Dobrý den, kolegyně Zlata Houšková z Knihovnického institutu nám poskytnula následující odpověď, předáváme:

Autorem textu, ktery cetl Alois Svehlik Svehlik na slavnostnim predavani ceny  Knihovna roku, je Martin Petiska, syn spisovatele Eduarda Petisky.

Text vznikl pro Mestskou knihovnu v Brandyse nad Labem - Stare Boleslavi u prilezitosti jejiho pojmenovani po E. Petiskovi. Spravny dnesni nazev knihovny je tedy Knihovna Eduarda Petisky.

Autora jsme pozadali o moznost precist tento text na vyse zminene slavnosti, k cemuz svolil.

Nevime o jinem zverejneni textu. V pripade, ze by jej chtela tazatelka ziskat, doporucujeme obratit se na Knihovnu E. Petisky v Brandyse nad Labem
- Stare Boleslavi, kontakty dle webu: http://www.knihovna.brandysnl.cz/