Chvála knihovníka

Text dotazu

Na slavnostním vyhlašování výsledků soutěže Knihovna roku 2007 v NK v Praze vystoupil p. Alois Švehlík, herec ND, s překrásnou ukázkou o chvále knihoven a knihovníků.Nestihla jsem zaznamenat z jakého díla, a který autor toto napsal.prosím, pokud je to možné, napovězte, popř. napište dílo a autora. Děkuji předem za své čtenáře.

Odpověď

Dobrý den, kolegyně Zlata Houšková z Knihovnického institutu nám poskytnula následující odpověď, předáváme:

Autorem textu, ktery cetl Alois Svehlik Svehlik na slavnostnim predavani ceny  Knihovna roku, je Martin Petiska, syn spisovatele Eduarda Petisky.

Text vznikl pro Mestskou knihovnu v Brandyse nad Labem - Stare Boleslavi u prilezitosti jejiho pojmenovani po E. Petiskovi. Spravny dnesni nazev knihovny je tedy Knihovna Eduarda Petisky.

Autora jsme pozadali o moznost precist tento text na vyse zminene slavnosti, k cemuz svolil.

Nevime o jinem zverejneni textu. V pripade, ze by jej chtela tazatelka ziskat, doporucujeme obratit se na Knihovnu E. Petisky v Brandyse nad Labem
- Stare Boleslavi, kontakty dle webu: http://www.knihovna.brandysnl.cz/

Obor

Knihovnictví, informatika, všeobecné, referenční literatura

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

12.03.2008 16:39

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu