Chůze do schodů

Text dotazu

Kdo chodí první do shodů a ze schodů.

Odpověď

Doporučujeme prostudovat následující knihy (výběr z fondu Studijní a vědecké knihovny Plzeňského kraje):
Etiketa / Ivo Mathé, Ladislav Špaček. -- 1. vyd. v českém jazyce. -- Praha : BB art, 2005. -- 192 s. : barev. il. ISBN 80-7341-564-X
Lexikon společenského chování / Vladimír Smejkal, Hana Bachrachová ; [ilustrace Roman Kliský]. -- 3., zcela přeprac. vyd. -- Praha : Grada, 2002. -- 264 s. : il. ISBN 80-247-0209-6
Nebuď čuně : etiketa pro každého / Jasminka Petrović ; ilustroval Dobrosav Bob Živković ; [ze srbského originálu ... přeložil Miroslav Kostić]. -- 1. vyd. -- Havlíčkův Brod : Fragment, 2006. -- 88 s. ISBN 80-253-0306-3
Společenský slabikář / sestavil Jiří St. Guth-Jarkovský. -- 1. vyd. -- Praha : Marie Klátiková, 1999. -- 80 s. ISBN 80-902308-0-6
Velká kniha etikety / Ladislav Špaček ; [ilustrace Jan Eckert]. -- Vyd. 1. -- Praha : Mladá fronta, 2005. -- 164 s. ISBN 80-204-1333-2
Vysoká škola bontonu : 500 tipů do pohody (i nepohody) / Marie Formáčková, Michaela Zindelová. -- V Praze : XYZ, 2006. -- 272 s. ISBN 80-86864-61-8

Uvedené tituly lze rezervovat k absenční výpůjčce s platným ročním čtenářským průkazem na http://aleph.svkpl.cz

Nebo webovské zdroje např:
FORMAN, Zdeněk. Zásady společenského chování [online]. B.m. : Zdeněk Forman, (c)2003. Dostupné na WWW: http://chovani.unas.cz/.