Chuťopis

Text dotazu

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jestli se dá dohledat dřívější použití slova chuťopis, než v roce 2006, kdy je jako titul knihy použily Denisa Prošková a Jitka Rákosníková, nebo jestli jde o nově vytvořené slovo, jehož autorky jsou tyto dvě dámy.
Předem děkuji za Vaši odpověď

Odpověď

Dobrý den,

domníváme se, že slovo chuťopis vzniklo jako název nový, kniha je vlastně cestopisem za chutěmi  nebo chcete-li chuťovým cestopisem a tak je nasnadě, že autorky svoje povídání nazvaly chuťopis. Bohužel to ale doložit nemůžeme, nenašli jsme žádnou informaci, která by toto slovo vysvětlovala nebo jakkoliv  ho rozebírala. Pokud bychom nějaké vysvětlení ještě našli, ozveme se vám.

Nejjednodušší by bylo oslovit autorky knihy přímo, ale kontakt na ně nemáme, to už je na vás.

online slovník synonym uvádí ke slovu chuť:

chuť

příchuť

chtění

žádost

zájem

zálusk

touha

choutky

laskominy (jen v mn.č.)

slina