chtěla bych najít dvě stejné knihy ze sociální tématikou

Text dotazu

chtěla bych najít dvě stejné knihy ze sociální tématikou - jednu v češtině, druhou v originálu angličtině-pokud možno lehčí angličtina

Odpověď

Dobrý den,

i když to z Vašeho dotazu není úplně patrné, předpokládáme, že jste měla na mysli beletrii nikoliv odbornou literaturu. Pokusili jsme se vytipovat několik děl týkajících se sociálních otázek z anglické a americké literatury, ke kterým máme v Národní knihovně ČR k dispozici i originál, jedná se vždy však o původní vydání (viz elektronický katalog NK ČR - http://aleph.nkp.cz/cze/nkc). Přepracovaná, zkrácená nebo zjednodušená vydání v angličtině jsme pak hledali např. v katalogu Městské knihovny v Praze (http://search.mlp.cz/cz) nebo také v jiných českých knihovnách - krajských a odborných - prostřednictvím Souborného katalogu ČR (http://aleph.nkp.cz/cze/skc). Další exempláře byste se mohla pokusit dohledat ještě také v katalogu knihovny, kterou navštěvujete, nebo knihoven ve Vašem okolí. 

Z anglické literatury:

* John Galsworthy – Sága rodu Forsytů = The Forsyte Saga (v NK ČR máme pouze původní originál, zkrácené či zjednodušené vydání jsme nenalezli)

* Elizabeth Gaskell – Marie Bartonová = Mary Barton (v NK ČR máme pouze původní originál, zkrácené či zjednodušené vydání jsme nenalezli)

* Elizabeth Gasketll - Sever a Jih = North and South (v NK ČR máme pouze původní originál, zkrácené a převyprávěné vydání má např. Městská knihovna v Praze, další také v Souborném katalogu ČR)

* Charles Dickens – Zlé časy = Hard Times (v NK ČR máme pouze původní originál, zjednodušená četba viz Souborný katalog ČR) 

* Charles Dickens - Oliver Twist = The Adventures of Oliver Twist (v NK ČR máme pouze původní originál, převyprávěná vydání pro výuku angličtiny viz Souborný katalog ČR)

 

Z americké literatury:

* John Steinbeck – Hrozny hněvu = The Grapes of Wrath (v NK ČR máme pouze původní originál, zkrácená a převyprávěná anglická vydání k dispozici v Městské knihovně v Praze)

* Theodore Dreiser – Americká tragédie = An American Tragedy (zkrácené a zjednodušené anglické vydání v Souborném katalogu ČR)

 

Obor

Sociologie

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

24.08.2015 21:32

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu