Christoph Besold: Historiae Urbis et Regni Hierosolymitani

Text dotazu

Dobry den, mam doma knihu od autora jmenem Christophoro Besoldo. Kniha se jmenuje Urbis Et Regni Hierosolymitani. Rad bych se zeptal, zda nevite nejake pribliznejsi informace o teto knize. Zkousel jsem listovat na internetu, ale nic jsem nenasel a text samotny je latinsky. Take by me zajimalo, zda ma tato kniha vubec nejakou cenu. Nenapadl mne nikdo zpusobilejsi k odpovedi na tento dotaz nez Narodni Knihovna.

Odpověď

Dobrý den, autorem knihy Historiae Urbis et Regni Hierosolymitani je Christoph Besold (22.9.1577 Tübin - 15.9.1638 Ingolstadt), německý právník, historik, publicista, politik, přítel Johannese Keplera. Jedná se o starý tisk vydaný v roce 1636. Název knihy by se dal přeložit jako Dějiny města a královského sídla Jerusalema.
Knihu v elektronické podobě můžete nalézt na stránkách Google books:
http://books.google.com/ (Historiae Urbis et Regni Hierosolymitani). Zde si můžete ověřit, zda se jedná o Vámi zmíněný tisk.
Záznam o knize můžete nalézt i v databázi Manascriptorium:
http://www.manuscriptorium.com/Site/CZE/default_cze.asp (Katalog/ Více voleb/ zaškrtnout: Hledat pouze záznamy, kde hledaná slova leží bezprostředně vedle sebe/ do pole Hledaný výraz: Historiae Urbiset Regni Hierosolymitani)
Pokud byste chtěl o dokumentu získat další podrobnější informace, můžete se obrátit přímo na Oddělení rukopisů a starých tisků Národní knihovny, kde by měly být dva exempláře uloženy:
http://www.nkp.cz/pages/page.php3?page=sluz_studovna2.htm.

Dokument patří mezi staré tisky. Cenu knihy ovšem nedokážeme odhadnout.
Národní knihovna ČR ani tuto službu nenabízí. Oceňování knih provádí antikvariáty či soudní znalci daného oboru. Na staré tisky je zaměřen například antikvariát Ztichlá klika (http://www.ztichlaklika.cz/), kontakty na další antikvariáty naleznete i přes internet (např.:
http://antikvariaty.kvalitne.cz/,
http://www.antikvariaty.cz/index.php?action=ShowImages&id=106287,
http://www.antikvariaty.net/ aj.).

Obor

Informace o vydaných dokumentech

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

11.11.2009 18:26

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu