Chovatelské rozhledy

Text dotazu

Hledám nějaké články v časopise Chovatelské rozhledy,ročníky 1920-1930. Archivuje vůbec nějaká instituce tak staré časopisy, je možné z nich okopírovat to, co mě zajímá ? Děkuji.

Odpověď

Dobrý den, časopis Chovatelské rozhledy začal vycházet jako měsíčník od r. 1931 až do roč. 5, č. 12, 1935 (10. prosinec) pod názvem Československý holubář. Od roč. 6 (1.1.1936) do roč. 12, č. 8 (srpen 1942) poté pokračoval pod názvem Chovatelské rozhledy.

Zdroje:
* KUBÍČEK, Jaromír. Bibliografie novin a časopisů na Moravě a ve Slezsku v letech 1918-1945. Brno: státní vědecká knihovna, 1989. Str. 82. ISBN 80-7051-000-5.
* KUBÍČEK, Jaromír a kol. Česká retrospektivní bibliografie. Řada 2, Časopisy. Díl 2, Časopisy České republiky 1919-1945 (CERBI C2). Část 1, Bibliografie, Sv. 1, A-K. Brno: Sdružení knihoven ČR : Moravská zemská knihovna, 2006-2007. Str. 187. ISBN 80-86249-36-0.

V Národní knihovně ČR máme k dispozici pouze Československého holubáře od roč.2, 1932 do roč. 5, 1935 pod signaturou 54 D 6559. Záznam periodika je možné nalézt pomocí internetu v naskenovaných lístkových katalozích Katif (http://katif.nkp.cz) - v záložce Katalogy zvolte Generální katalog I, dále skříň Helsh-Holu, zásuvku Holle-Holu a číslo záznamu 1376. Z tohoto katalogu si můžete požadovaný ročník ihned objednat k prezenčnímu studiu do studovny pomocí odkazu Objednat titul v horní liště. K provedení objednávky není nutné mít čtenářský průkaz NK ČR, k vyzvednutí dokumentu ve studovně již ano. Pokud v naší knihovně registrován nejste a měl byste o registraci zájem, více informací naleznete na adrese
http://www.nkp.cz/pages/page.php3?nazev=Jak_to_tady_chodi&submenu3=98 .
Dle pravidel pro zhotovování kopií z fondu NK ČR bohužel není možné samoobslužné kopírování domácích dokumentů vydaných do r. 1935 a také pokud velikost dokumentu přesahuje formát A4. Můžete si však zhotovení kopií objednat (http://www.nkp.cz/pages/page.php3?page=sluz_repro_obj.htm#pokyny), objednávky jsou k dispozici ve všech studovnách. Pokud byste měl k dispozici již konkrétní citace - ročník, číslo, stranu - aniž byste knihovnu musel navštívit, lze zhotovení kopií objednat také přes naše Oddělení referenčních a meziknihovních služeb (objednávku je možné zaslat na reference@nkp.cz), k ceně kopií si však ještě účtujeme přípravu předlohy do deseti citací v hodnotě 30,- Kč, při zasílání hotové objednávky poštou také balné v hodnotě 35,- Kč a poštovné dle tarifů České pošty, s.p. Všechny potřebné ceny a poplatky naleznete v Ceníku placených služeb a poplatků NK ČR -
http://www.nkp.cz/pages/page.php3?page=sluz_cenik.htm#12

Periodikum má ve fondu také Vědecká knihovna v Olomouci - Československý holubář, 1(1931)-8(1938), signatura II 304.022. Odkaz na katalog knihovny, kde záznam naleznete http://aleph.vkol.cz/
A dále také Moravská zemská knihovna v Brně - Chovatelské rozhledy :
ilustrovaný měsíčník pro milovníky drobné zvířeny, signatura 2-0156.481, Rok:1939-42, 9-12. Odkaz na katalog http://aleph.mzk.cz/.
O podmínkách výpůjčky či zhotovení kopií se prosím informujte v příslušné knihovně.