chování v divadle o přestávce

Text dotazu

V divadle nastala přestávka. Mohu opustit svého sedícího partnera a jít debatovat se známými o dvě řady dále a prodebatovat tak celou přestávku? Děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobry den, domnivam se, ze prijde-li dvojice do divadla spolu, mela by i behem prestavky byt spolu (omlouva pouze navsteva WC, prip. jde-li muz koupit piti a zena na nej ceka mimo frontu). Chce-li jit jeden z partneru pohovorit se znamymi, mel by vzit svoji partnerku/partnera sebou a predstavit je svym znamym.
O teto problematice konkretne se sice nezminuji  knihy o spolecenskem chovani u nas uznavaneho specialisty L. Spacka, (SPACEK, Ladislav. Velka kniha etikety. Praha: Mlada fronta, 2005.
MATHE, Ivo, SPACEK, Ladislav. Etiketa. Praha: BB/art, 2005.),

ale cituji z jeho informaci v textech mimo knizni  vydani :
"... Rozhovory v divadelnim foyer, nebo dokonce v hledisti behem prestavky se nazyvaji "small talk", maly rozhovor, trvaji maximalne ctyri pet minut, temata jsou nezavazna, konverzacni, ne meritorni, na to pak se sejdeme po divadle v kavarne. Neni ani zdvorile nechat partnera sedet samotneho a bavit se jinde, a to i kdyz je to muz a predstira, ze si se zajmem cte program..."

Obor

Výchova a vzdělávání

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

02.04.2009 11:39

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu