Chorvatsko, kultura

Text dotazu

Čím se vyznačuje chorvatská kultura?

Odpověď

Chorvatská kultura má základy v dlouhé historii, během níž vzniklo mnoho památek a měst, kde se narodily významné chorvatské osobnosti. V Chorvatsku se nachází šest míst patřících do Světového dědictví UNESCO a osm národních parků. Z Chorvatska pochází i dva nositelé Nobelovy ceny, četné množství vynálezců, objevitelů a dalších významných osobností. Patrně i první plnicí pera přišla z této země.
Chorvatsko má svoje místo i v historii odívání, vznikla zde například kravata. Země má bohatou uměleckou, literární i hudební tradici. Za zmínku také stojí velmi pestrá chorvatská kuchyně.
Více se o chorvatské kultuře můžete dovědět např. ze stránek internetové encyklopedie Wikipedia, http://en.wikipedia.org/wiki/Culture_of_Croatia nebo z publikace Ottova všeobecná encyklopedie, A-L. Praha: Ottovo nakladatelství, 2003. ISBN 80-7181-938, kde pod heslem "chorvatsko" naleznete základní informace o výtvarném umění, literatuře, hudbě nebo kinematografii.

Obor

Umění, architektura, muzeologie

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

29.02.2008 09:49

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu