CHKO a NP Libereckého kraje (severních Čech)

Text dotazu

Dobrý den,

mohli byste mi prosím doporučit nějakou vhodnou literaturu zabývající se CHKO a národními parky v Libereckém kraji, resp. v severních Čechách. (Pokud možno knihy dostupné v pražských knihovnách.) Zajímaly by mě, jací zde žijí živočichové a rostliny, zejména ekologie těchto oblastí, čím jsou z ekologického či biologického hlediska tyto chráněné oblasti a národní parky specifické a zajímavé, popř. něco o geologii těchto oblastí atd...

Velmi děkuji

Odpověď

Pěkné úterní dopoledne Vám přeji z Jablonce nad Nisou:-)
    K zodpovězení Vašeho dotazu z včerejšího odpoledne najdete potřebné
informace v následujícíh knihách, které jsou zastoupeny nejen ve fondu
Městské knihovny v Jablonci nad Nisou, ale rovněž v Národní knihovně ČR v
Praze. Jedná se o následující tituly:
Anděl, Rudolf - Karpaš,Roman a kol.: Frýdlantsko. Minulost a současnost
kraje na úpatí Jizerských hor, Nakladatelství 555, Liberec 2002
Libereckým krajem...vydal Liberecký kraj 2003
Pilous, Vlastimil - Grund, Jiří : Východočeské hory od Jizery po Tichou
Orlici
, Baset, Praha 2005 ( obsahuje i CHPV)
Přírodní park Ještěd, Jizersko-ještědský horský spolek, Liberec 2001
Kocourek, Jaroslav: Český atlas - Severní Čechy. Obrazový vlastivědný
průvodce, freytag & berndt, Praha 2002
Další knihy k tématu najdete i v jiných pražských knihovnách po zadání
příslušného klíčového slova do vyhledávače elektronického katalogu.
Nebudou-li žádané tituly ve fondu Vámi navšívené knihovny, je možné jejich
objednání formou MVS.     Alena Rozkovcová - OOS