chemický příklad

Text dotazu

Bylo naváženo 0,3500g vzorku obsahujícího kyselinu
octovou. Po rozpuštění navážky a doplnění na objem 150 ml destilovanou vodou
se na titraci 20ml vzorku spotřebovalo 5,50 ml NaOH o koncentraci 0,0100 mol
/ l. Kolik procent kyseliny octové obsahoval vzorek?
Kdyby jste mi poradili, jak to spočítat, byl bych velice rád.

Odpověď

Dobrý den,

bohužel vás zklameme. Domníváme se, že se jedná o školní úlohu. Podle pravidel zadávání dotazu http://www.ptejteseknihovny.cz/zadani-dotazu Ptejte se knihovny nevypracováváme školní úkoly, viz:

"Dotazy z nejrůznějších oblastí

Snažíme se vždy odpovědět na dotazy ze všech oborů, berte ale do úvahy možnosti knihoven a knihovníků. Často je lepší adresovat dotaz jiné instituci, specializované na daný obor.

Referáty a otázky ke zkouškám

Nežádejte od nás, abychom vypracovali vaše referáty, úkoly a jiné školní úlohy. Rádi vám ukážeme, jak vyhledat literaturu k danému tématu, uvedeme základní tituly z našich fondů, ale nečekejte více..."

Doporučujeme obrátit se na vyučujícího nebo se poradit se spolužáky.

Obdobná služba jako je PSK, ale se zaměřením na problematiku zemědělství a potravinářství http://www.nzpk.cz/infopult-zadani-dotazu/ , by byla asi vašemu "příkladu" blíž, ale ani ona se nezabývá s největší pravděpodobností vypracováváním školních zadání. Poradit by Vám mohli také kolegové z Ústřední knihovny Vysoké školy chemicko-technologické v Praze (http://knihovna.vscht.cz/) .

Obor

Chemie. Krystalografie. Mineralogické vědy

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

24.05.2011 10:16

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu